لزوم بی حرکتی مصدوم سوانح و حوادث

کشور ما یکی از بالاترین آمارهای تصادفات و سوانح و حوادث رانندگی را داراست و این مسأله لزوم پرداختن دقیق تر و اطلاع رسانی بیشتر را در این مورد ضروری می سازد.
با توجه به اینکه اکثر افراد در تصادفات دچار مصدومیت های گردن و مهره می شوند توصیه می شود از حرکت دادن مصدوم در صحنه تصادف خودداری شود.
نخستین توصیه هنگام وقوع تصادف این است که از ازدحام سر صحنه تصادفات خودداری شود زیرا سرنشین خودروهایی که برای دیدن مصدوم و صحنه تصادف در محل تجمع می کنند رفت و آمد پلیس و نیروهای امدادی را مختل می کنند.
افرادی که مبادرت به کمک می کنند حتماً باید دوره های امداد و کمک های اولیه را گذرانده باشند و اگر نسبت به این آموزش ها، بی اطلاع هستند عاقلانه ترین کار این است که تا رسیدن اورژانس از تکان دادن مصدوم خودداری می کنند و اجازه ندهند افراد غیرمتخصص به مصدوم دست بزنند. ممکن است مصدوم در اثر بریدگی و ضربه تصادف دچار خونریزی شده باشد، اصلی ترین کار برای جلوگیری از خونریزی این است که بالای محل خونریزی را با یک دستمال ببندند تا از خونریزی بیشتر جلوگیری شود.
در مواقعی که می توانند به فرد مصدوم کمک کنند، اگر فرد سطح هوشیاریش کم شده باشد وی را به پهلوی چپ بخوابانند زیرا خواباندن صاف مصدوم موجب عدم تنفس مصدوم شده و خطرناک است. اگر در صحنه تصادف امکان آتش سوزی وجود دارد فرد حادثه دیده را به سرعت از محل حادثه به نقطه امنی برسانند.

/ 1 نظر / 13 بازدید
fars-download

دین اسلام و پنهان کار علمای دین آیا دین اسلام را کامل میشناسید؟ اسناد را مشاهده کنید تا پنهان کاری برخی انسان ها را مشاهده نمایید http://www.sunnicloob.blogfa.com