بنیاد آموزش، ایمنی و پیش گیری از اثرات سوانح ( آپ )

منابع اصلی مدیریت امداد و نجات: 1- سوانح و رابطه آن باتوسعه و برنامه ریزی 2- برنامه ریزی و نقش آن در پیشگیری از سوانح

نماینده ولی‌فقیه در هلال‌احمر: با نهایی شدن مذاکرات به مشکلات جوانان رسیدگی شود.
نویسنده : حمید رضا موحدی زاده - ساعت ٤:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٤/٢۸
 

ایلنا: نماینده ولی‌فقیه در هلال‌احمر درباره توافق هسته‌ای و دوره پساتحریم گفت: جوانان باید زندگی‌ خوبی داشته باشند، از همین رو با نهایی شدن مذاکرات باید به مشکلات آنها رسیدگی شود.

حجت الاسلام‌والمسلمین معزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: با نهایی‌شدن مذاکرات باید کشورمان را بسازیم و به توسعه و پیشرفت کشور فکر کنیم.

وی درباره تاثیر مذاکرات بر فضای اجتماعی کشور نیز گفت: جوانان جامعه باید فعال شوند و زمینه کار برای آنها فراهم شود. آنها باید زندگی‌ خوبی داشته باشند و به مشکلاتشان توجه شود.

نماینده ولی‌فقیه در هلال‌احمر تصریح کرد: توجه به این مسائل فضای اجتماعی را امن می‌کند و شاهد بهبود فضای اجتماعی خواهیم بود


 
 
رئیس جمعیت هلال‌احمرفرارسیدن عید سعید فطر را به خانواده بزرگ هلال‌احمر تبریک گفت
نویسنده : حمید رضا موحدی زاده - ساعت ٤:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٤/٢۸
 

به گزارش ایلنا، در پیام تبریک امیرمحسن ضیائی آمده است:

«عید بزرگ مسلمانان، موعد تولد دوباره انسان و فصل تازه شکفتن ایمان در روح و جان‌های پاک و بیدار را به همه مسلمانان جهان، جمعیت‌های ملی مسلمان و خانواده بزرگ و تلاشگر جمعیت هلال‌احمر تبریک گفته و آرزو دارم تا با تهذیب و تزکیه نفس بیشتر، بیش از پیش در جهت تسکین آلام بشری گام برداشته و به آرامش دست یابیم.

فطرت‌های روشن هلال‌احمری‌ها اکنون پس از یک‌ماه قرب الهی و بهره‌مندی از نعمت‌های بیکران یزدان بی‌همتا، مهیا است تا هر چه‌ بیشتر در راه خدمت نوعدوستانه به ابناء بشری گام برداشته و در جهت ترویج صلح و صلح‌طلبی در دنیا حرکت کند.»

دکتر ضیائی در این پیام ضمن تبریک طلیعه ماه شوال به پرهیزگاران و آنان که در ماه مبارک رمضان توشه‌ای از تقوی برگرفتند، آورده است: «اینجانب با تبریک دوباره عید سعید فطر به خانواده بزرگ هلال‌احمر، خالصانه از پرودگار متعال می‌خواهم تا به تک‌تک اعضای خانواده هلال‌احمر توفیق بندگی و خدمت را عطا کرده و بهترین سرنوشت را برای بندگان مؤمنش رقم زند. با این امید که چشمه‌سار رحمت رمضان تا همیشه برفضای جان و دلمان جاری بماند.


 
 
سامانه"وضعیت عملیات امداد و نجات کشوری"عملیات و خدمات ارائه شده توسط ه
نویسنده : حمید رضا موحدی زاده - ساعت ۱:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٤/۱٦
 


 
 
انتصاب علی اصغر احمدی به عنوان دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران
نویسنده : حمید رضا موحدی زاده - ساعت ۱:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٤/۱٦
 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر، متن این حکم به شرح زیر است: «نظر به تعهد،توانمندی،شایستگی و سوابق ارزنده جنابعالی و به استناد بند یک از ماده ۹ قانون اساسنامه جمعیت به موجب این ابلاغ به عنوان« دبیرکل جمعیت هلال احمر »منصوب می‌شوید.
با عنایت به اهمیت و گستردگی وظایف و کارکردهای این حوزه از جنابعالی انتظار دارم با هماهنگی اینجانب و ضمن توجه به مأموریت‌های ملی و فراملی جمعیت با استفاده از تمام توان علمی و اجرایی خویش و بهره‌گیری از ظرفیتهای درون و برون سازمانی با تعامل و همکاری سازنده و استفاده از نظرات صاحبنظران و کارشناسان، برنامه‌ریزی و هماهنگی امور اداری و اجرایی سازمان‌ها ، معاونت‌ها و استان‌ها ، نظارت بر فرایند اجرایی کارها و قوانین و مقررات اداری و مالی و آئین‌نامه‌های جمعیت، پیگیری نظام‌مند و اصولی امور و وظایف ارجاعی و توسعه بیش از پیش فعالیت‌های جمعیت را جزء دغدغه‌های اصلی خویش قرار داده و گزارش اقدامات را به طور مستمر به اینجانب ارائه نمائید.
بالندگی و توفیق روزافزون شما را در خدمت به مردم شریف ایران در جهت اهداف والای جمعیت از درگاه خداوند یگانه و مهربان، مسئلت دارم.»
یادآور می شود علی اصغر احمدی در حال حاضر معاون هماهنگی و پیگیری معاونت اجرایی ریاست جمهوری است و پیش از این معاون وزیر کشور در دو دوره، دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا، دبیر شورای امنیت کشور، استاندار گلستان و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی بوده است.

 
 
اصول هفتگانه نهضت صلیب سرخ و هلال احمر
نویسنده : حمید رضا موحدی زاده - ساعت ۱٢:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٤/۱٦
 

اصول هفتگانه نهضت صلیب سرخ و هلال احمر
Fundamental Principles of International Red Cross & Red Crescent Movement

بی طرفی – Neutrality
نهضت هیچگونه جهت‌گیری نسبت به ملیت، نژاد، عقیده مذهبی، طبقه یا عقاید سیاسی ندارد. نهضت تلاش می‌کند تا با توجه به نیاز افراد، رنج ایشان را التیام بخشد و موارد حیاتی‌تر را ترجیح دهد.
بی غرضی – Impartiality
به منظور بهره‌بردن از اطمینان همگانی، نهضت در درگیری‌ها از هیچ طرفی جانبداری نمی‌کند و در هیچ زمانی در مناقشه‌های سیاسی، نژادی، مذهبی و یا ایدئولوژی شرکت نخواهد کرد.
استقلال – Independence
نهضت مستقل است. نمایندگان محلی ضمن آنکه در خدمت انسان‌دوستانه دولت‌های خود نقش کمکی را ایفا خواهند کرد و منطبق با قوانین کشور متبوع خود خواهد بود باید همواره استقلال خود را حفظ کنند تا بتوانند منطبق با اصول نهضت عمل کنند.
خدمت داوطلبانه – Voluntary Services
خدمت در نهضت داوطلبانه است و در هیچ شرایطی سودآوری مشوق آن نخواهد بود.
بشردوستی – Humanity
نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر که با ایده کمک بی‌طرفانه به مجروحان جنگی شکل گرفت. با پشتوانه ملی و بین‌المللی خود تلاش می‌کند تا رنج را در هر کجای جهان التیام بخشد و از آن جلوگیری کند. هدف نهضت، محافظت از جان و سلامتی نوع بشر و تضمین کرامت آن است. نهضت درک متقابل، دوستی، همکاری و صلح پایدار را در میان ملت‌ها ترویج می‌کند.
یگانگی – Unity
در یک کشور، تنها یک جمعیت صلیب سرخ و یا هلال احمر می‌تواند وجود داشته باشد. این جامعه باید برای استفاده عموم باشد. این جامعه باید فعالیت‌های انشان دوستانه را در سرزمین خود انجام دهد.
جهان شمولی – Universality
همه جمعیت‌ها در نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر از موقعیت یکسان برخوردارند و مسوولیت‌ها و وظایف یکسانی را در کمک به یکدیگر دارند.